bgsr

Centar za kulturu Dimitrovgrad

Царибродски оркестар

 

Царибродски оркестар формиран је октобра 2010. године на иницијативу музичара бивших бендова, који су свирали поп, рок, забавну и народну музику у оквиру Центра за културу Димитровград.

caribrodski orkestar

 

Чланови оркестра:

Асен Коцев (1942) – гитара, вокал и композитор

Др Симеон Васов (1943) – гитара и пратећи вокал

Александар Васов (1968) – вокал, кавал и прим

Васа Алексов (1952) – контрабас и пратећи вокал

Драгољуб Пејчев (1963) – гитара и пратећи вокал

Александар Георгијев (1965) – гитара

Игор Иванов (1974) – гитара

 

 

Сви чланови оркестра су дуже или краће време били чланови оркестра при Центру за културу, који је био окосница музичке активности у граду, али су се у исто време музички развијали и у бендовима, који су се редом формирали почев од касних шездесетих, па све до данас.

Асен Коцев, др. Симеон Васов, Драгољуб Пејчев, а касније и Александар Георгијев, били су чланови тамбурашког оркестра при Центру за културу, који је функционисао средином осамдесетих.

Васа Алексов био је члан групе „Шоп“, Игор Иванов члан рок групе „Транекс“, Драгољуб Пејчев – члан групе „Прелаз“ и Асен Коцев – „Албатрос“.

Александар Васов, бивши члан фолклорног ансамбла при Центру за културу, активан је и данас као члан музичких формација „Теодулија“ и „Варош капија“ из Београда и Наиса“ из Ниша, које негују етно и староградску музику. Поред тога, Васов има многобројне наступе као самостални вокални и инструментални солиста.

Царибродски оркестар изводи староградске песме и шлагере из Бугарске и са простора бивше Југославије, Русије, Грчке, а посебна пажња се поклања изворном мелосу са локалног простора.

            Наступи су везани углавном за активности КУД-а (Културно-уметничког друштва) Центра за културу, а оркестар је самостално наступао у Републици Бугарској (Лом, Валчедрм, Брусарци, Метковец) као и на Фестивалу изворне музике народности у Нишу 2011. године.

            Највећи успех оркестра је учешће на престижном међународном фестивалу „Пирин фолк“ у граду Сандански (Република Бугарска), који је одржан 04.09.2011. године у конкуренцији ауторских песама на етно мотивима. Композиција „Мила сестро Стара планино“, аутора Асена Коцева, освојила је друго место.